تجهیز۷۰ درصد فرودگاه‌های بین‌المللی کشور به طرح تحول خدمات فرودگاهی

مدیرکل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۷۰ درصد فرودگاه‌های بین‌المللی کشور را به تجهیزات طرح تحول خدمات فرودگاهی مجهز کردیم و تا پایان سال ۱۳۹۵ این طرح را به سرانجام می‌رسانیم.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از تین‌نیوز، میرسعید صفی‌نیا عنوان کرد: سال گذشته در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طرح تحول خدمات فرودگاهی را در فرودگاه‌های مهرآباد و مشهد انجام دادیم که تاکنون با استقبال خوب مسافران روبه‌رو شدیم. بنابراین، قول دادیم که تا پایان سال ۱۳۹۵ طرح تحول خدمات فرودگاهی را در سایر فرودگاه‌های بین‌المللی ایران هم عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: تجهیزات مربوط به طرح تحول خدمات فرودگاهی شامل چرخ‌دستی، صندلی، کانتر، ترازو، پله‌برقی، آسانسور و ایربریج می‌شود. همچنین تابلوی راهنمای مسافر را براساس دستورالعمل‌های بین‌المللی تهیه کردیم.

مدیرکل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی گفت: با اقداماتی که از ابتدای امسال تاکنون صورت گرفته خوشبختانه ۷۰ درصد از فرودگاه‌های بین‌المللی کشور به این تجهیزات مجهز شدند.

وی در پاسخ به این سوال که «برای تجهیز سایر فرودگاه‌های کشور به طرح تحول خدمات فرودگاهی چه برنامه‌ای دارید؟» گفت: همزمان با تجهیز ۳۰ درصد باقی مانده فرودگاه‌های بین‌المللی به این طرح، فرودگاه‌های اردبیل، اهواز، لارستان و گلستان که ترمینال جدید خارجی آن‌ها تازه ساخته‌ است و نیاز به این تجهیزات دارند را هم تجهیز می‌کنیم.

مدیرکل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی ادامه داد: همچنین از ابتدای سال آینده فرودگاه‌های مرز هوایی که پروازهایی در حد فرودگاه‌های بین‌المللی دارند را به این تجهیزات مجهز می‌کنیم.

به گفته وی در راستای طرح تحول خدمات فرودگاهی و برای نخستین‌بار در صنعت هوانوردی ایران، سفارش دادیم تا چرخ‌دستی‌های استاندارتر، کم وزن و مستحکم‌تری از جنس استیل سبک با بهره‌گیری از الگویی خارجی در ایران بسازند. وزن چرخ‌دستی‌های موجود حدود ۲۷ کیلوگرم بود که وزن چرخ‌دستی‌های جدید  ۱۸ کیلوگرم است.

صفی‌نیا اضافه کرد: تاکنون تعداد ۳ هزار چرخدستی برای فرودگاه‌ها خریداری کردیم که ۶۰۰ عدد آن را به فرودگاه مهرآباد و ۳۰۰ عدد آن‌را به فرودگاه مشهد تحویل دادیم. سایر چرخ‌دستی‌ها را نیز به فرودگاه‌های بین‌المللی تحویل خواهیم داد. چرخ‌دستی‌های قبلی و قدیمی را هم جمع‌آوری کرده و در اختیار فرودگاه‌های کم ترافیک و اقماری قرار می‌دهیم. امیدواریم به تدریج بتوانیم از این چرخ‌دستی‌های جدید برای همه فرودگاه‌های کشور خریداری کنیم