طراحی و ساخت ترمینال سلام توسط متخصصین داخلی
.
علی رستمی با اعلام پیشرفت ۹۸ درصدی پروژه ترمینال گالری سلام، از افتتاح آن در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در روند ساخت ترمینال گالری سلام با بومی سازی فناوری‌ها و تجهیزات و استفاده از نیروی کار داخلی بیش از سه میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشتیم.
به گزارش پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) علی رستمی با بیان اینکه عملیات طراحی و ساخت ترمینال گالری سلام توسط متخصصین داخلی انجام شد، گفت: در ساخت این ترمینال کمترین وابستگی را به تولیدات خارجی داشته‌ایم و با بومی‌سازی پل‌های تلسکوپی، سیستم کنترل هوشمند بار مسافر، نرم افزار مدیریت منابع فرودگاهی، کانترهای هوشمند و سایر تجهیزات گام جدیدی را در صنعت هوانوردی کشور برداشتیم.
وی  افزود: همچنین نرم افزار هوشمند اطلاعات پرواز مورد استفاده در ترمینال گالری سلام نیز توسط شرکت های دانش بنیان داخلی بومی سازی شده است.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در ادامه با اشاره به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در این مجموعه گفت: در سال گذشته در روند ساخت ترمینال گالری سلام با بومی سازی فناوری ها و تجهیزات و استفاده از نیروی کار داخلی بیش از سه میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشتیم.
رستمی افزود: با همکاری های صورت گرفته میان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) و یک شرکت دانش بنیان، نرم افزار مدیریت منابع  فرودگاهی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز بومی سازی شد و هم اکنون در مرحله آزمایشی بهره برداری از این نرم افزار قرار داریم.
مجری پروژه‌های ترمینال سلام و ایران شهر: ترمینال سلام یک تیم فرودگاه‌ساز تماما ایرانی تربیت کرد
در همین راستا کوروش فتاحی عضو هیات مدیره و مجری پروژه ترمینال سلام و ایران شهر شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نیز طراحی منحصر به فرد این ترمینال را از تفاوت های بارز ترمینال گالری سلام با دیگر ترمینال‌های موجود بیان کرد و افزود: در این پروژه ملی که به دست متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده مجموعه ای از آثار هنری با معماری اسلامی – ایرانی به کار رفته که آن را از دیگر ترمینال‌های هوایی کشور متمایز کرده است.
کوروش فتاحی افزود: مهم‌ترین دستاورد ساخت ترمینال گالری سلام، پرورش یک تیم فرودگاه ساز کاملا ایرانی بود و این مطلب یک افتخار بزرگ برای کشورمان محسوب می‌شود.
عضو هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه اکثر تجهیزات به‌کار رفته دراین ترمینال ساخت ایران است، افزود از همین رو  می‌توان از ترمینال گالری سلام به عنوان یک دستاورد بزرگ برای تولید ملی نام برد.
مجری پروژه‌های ترمینال سلام و ایران شهر خاطر نشان کرد: با بهره برداری از ترمینال گالری سلام، تیم ف�