پل تلسکوپی

پل تلسکوپی:

پیشگام در تولید پل های انتقال مسافر

نوآوری، دقت، کیفیت بالا

گروه صنعتی  بال براساس سه دهه تجربه کارآمد در صنعت تولید تجهیزات فرودگاهی، قادر به تولید پل های انتقال مسافر با طراحی مبتکرانه، دقیق و با کیفیت است. پل های ساخته شده توسط این شرکت قادر به اتصال به انواع هواپیماها (تیپ های C,D,E,F) می باشد و برای همه ترمینال ها و اپرون ها مطابق با نیازهای خاص، خدمات ارائه می دهد.

پل تلسکوپی:

1.روف تاپ

روف تاپ یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی می باشدکه با استفاده از کویل های گرمایشی یا سرمایشی هوا را به دمای مطلوب می رساند و در داکت های پخش شده در ساختمان توزیع می نماید.

 1. تونل های تلسکوپی

پل تلسكوپي با توجه به نیاز ترمینال به دو صورت دو قسمته و سه قسمته طراحی و ساخته میشوند كـه توانـايي حركـت در داخل هم را دارند. سازه تونل ها از متریال باکیفیت ساخته شده و در رنگ آمیزی آن ها از استاندارد C5-M استفاده میشود که این استاندارد مخصوص محیط های دریایی و سکوهای نفت می باشد.

 • تونل اصلی

تونل اصلی که تنها دارای حرکت ارتفاعی است و از یک سمت به ترمینال و از سمت دیگر به تونل متحرک کوچک(T-head) متصل می باشد.

 • تونل T-HEAD

تونل کوچک عمود بر تونل اصلی است که خود دارای حرکت طولی و با کمک کالسکه قادر به حرکت ارتفاعی می باشد.

3.سیستم بالابر (جک ها)

جكها به سازه تونل انتهایی متصل شده اند که از پـایين بـه سیستم ترکشن متصل است و با سیستم محرک هیدرولیکی، توانـايي تغييـر ارتفاع پل تلسكوپي را دارند.

4.سیستم ترکشن

اين قسمت توسط جكها به پل تلسكوپي وصل شده است و بـا حرکت دوراني چرخ ها، باعث حركت طولي تونل ها (تلسکوپی) و همچنين حركـت شعاعی پل، پیرامون ستون روتاندا مي شود.

 1. کابین

اين قسمت به انتهاي تونل آخر وصل شده و محل اتصال پـل تلسكوپي با بدنه هواپيما است و قابليت دوران حول مركز خود را دارد. سيستم هدايتي وكنترلي پل تلـسكوپي، سیستم تنظیم ارتفاع خودکار و محـل قـرار گـرفتن اپراتور در اين قسمت جاي دارد.

 1. روتاندا

اتاقک اتصال سالن ترمینال به تونل پل که با کمک ستون روتاندا قابلیت چرخش حول محور خود را دارد.

 1. پلکان سرویس

پلكان براي عبور كاركنان فرودگاه و يـا سـاير افـراد مـسئول استفاده مي شود همچنين در مواقع اضطراري براي خـارج كـردن مسافران مي توان استفاده كرد.اين پلكان به صورتي طراحي شـده كــه بــا تغييــر ارتفــاع پــل تلــسكوپي قابــل اســتفاده اســت.

 1. پنل کنترل

صفحه ميز پنل نقش واسطه بين اپراتور و سيستم را دارد . طراحي اين قسمت بگونه اي است كه علاوه بر كارايي بالا ، وجود HMI و امكانات كامل به راحتي و آساني كاربر مي تواند از آن استفاده نماید پل ها به وسیله PLC  کنترل می شوند.

 1. سنسور

. در تولید پل ها برای رسیدن به سرعت و دقت مطلوب در انجام فرآیند کاری از انواع مختلف سنسور مکانیکی و الکترونیکی استفاده میشود عملکرد سنسورها و قابلیت اتصال آنها به دستگاه  PLC ، باعث شده است اتصال پل به هواپیما به راحت ترین شکل ممکن صورت پذیرد.

مزایای استفاده از پل های اتصال به هواپیما :

ایمنی

ایمنی مسافران و به حداقل رساندن ترافیک وسایل نقلیه و تجهیزات جانبی در اطراف هواپیما

امنیت

کاهش دسترسی مسافران به رمپ فرودگاه

راحتی

عدم نیاز به پلکان سر پوشیده و دارای سیستم های تهویه هوا مطبوع

به حداقل رساندن خدمات مارشالر

کاهش نیاز به نیروی انسانی برای نظارت بر رمپ ، عدم نیاز به تجهیزات متحرک

طراحی ساخت مطابق سفارش مشتریان

طراحی پل باتوجه به سازه و محیط ترمینال و نیاز مشتری

کاهش هزینه های بهره برداری

سازه پل دارای قابلیت  نصب تجهیزاتی شامل PCA (سیستم تهویه مطبوع) و GPU (سیستم تامین کننده جریان برق400هرتز) می باشد 

حرکت سریع و مطمئن

استفاده از تکنولوژی PLC و سیستم های نیمه اتوماتیک

محصولات با کیفیت و قابل اعتماد

استفاده از استاندارد C5-M در رنگ آمیزی

سهولت در تعمیر و نگهداری

انجام خدمات درکوتاه ترین زمان ممکن

خدمات شرکت صنایع بال در این زمینه:

 • سرویس های پیشگیرانه  (PM)

سرویس و نگهداری پیشگیرانه به فرایند نگهداری گفته می‌شود که به صورت مرتب انجام شده و هدف آن کاهش احتمال خرابی یا از کارافتادگی است. سرویس و نگهداری پیشگیرانه در هنگامی که تجهیزات در حال کار کردن هستند انجام می‌شود نه پس از خرابی آنها. در نتیجه هدف آن جلوگیری از توقف فرایند بدلیل خرابی‌های ناگهانی است.

 • بهسازی و نو سازی

شرکت صنایع بال توانایی ارتقا و به روز رسانی تمامی قسمت های پل مطابق با تکنولوژی روز دنیا را دارا می باشد همچنین توانایی ارتقا سیستم های مختلف حرکتی و کنترلی مرتبط با پل های ساخت قدیم را نیز دارد

 • تعمیر و نگهداری

تعمیر و نگهداری تجهیزات از نظر گروه صنعتی بال به معنای: طرح ریزی و انجام فعالیت هایی برروی تجهیزات است که باعث عملکرد مستمر آنها ودرتنیجه انجام هرچه بهتر خدمات می شود

 • تامین لوازم یدکی

تامین لوازم یدکی مورد نیاز تمامی بخش های پل در کمترین زمان ممکن بدون نیاز به ایجاد وقفه در کارکرد پل

 • راهبری

این مجموعه قابلیت راه اندازی، هدایت و کنترل پل های تلسکوپی مطابق سفارش مشتری را دارد و با به کارگیری نیرو های کارآمد و خبره در این زمینه مشتریان را یاری می دهد

 • آموزش

گروه صنعتی بال قادر به آموزش در تمام زمینه های مورد نیاز جهت نصب و راه اندازی و راهبری انواع  پل ها می باشد

 • تامین سایر تجهیزات پشتیبانی زمینی) GSE) شرکت صنایع بال

 

گروه صنعتی بال برای فرودگاه ها و خطوط هوایی تجهیزات شامل سیستم تهویه هوای  مطبوع هواپیما (PCA) پرتابل و ثابت، سیستم هدایت پارک هواپیما VDGS، واحد تامین برق 400 هرتز(GPU) پرتابل و ثابت را فراهم می کند که تمامی این تجهیزات در این مجموعه تهیه می شوند.

(PCA)

VDGS

(GPU)

گروه صنعتی بال تعمیر و نگهداری PBB،PCA،GPU،VDGS، بهره برداری، آموزش، قطعات یدکی، ارتقا و بازسازی، نصب و راه اندازی را با توجه به نیاز شما ارائه می دهد.

 • کمک به داشتن دنیایی سبز

گرم شدن زمین مشکل بزرگی است، اما ما می توانیم از شدت گرم شدن آن بکاهیم. از آنجا که گرماي زمین ناشی از تولید گازهاي گلخانه اي است و بسیاري از گازهاي گلخانه اي نیز از فعالیت هاي روزانه ما حاصل میشود، پس ما می توانیم حداقل سهم خودمان را در تولید این گازها کم کنیم

گروه صنعتی بال با حمایت از این حرکت جهانی اقدام به تولید دستگاه های خود با استاندارد های جهانی نموده است.

همچنین با ارائه ی تجهیزات پشتیبانی خود نظیر  PCA،GPU باعث کاهش تردد خودرو و کاهش آلودگی می شود زیرا پل های ساخت این شرکت توانایی نصب تمامی این تجهیزات را در خود دارند.  ما حداکثر تلاش خود را در این زمینه خواهیم کرد تا به داشتن دنیایی سبز و عاری از آلودگی کمک کنیم .

pdf محصول :